2025 թվականի հունվարի 1-ից համայնքային երաժշտական, արվեստի և կերպարվեստի դպրոցներում աշխատողների վարձատրությունը բարձրանալու է մոտ 30%-ով։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Հանդիպելով 26 համայնքային արվեստի դպրոցի տնօրեններին՝ քննարկել ենք ոլորտի զարգացման ուղիները։ Այս կրթօջախներում սովորող 9500 երեխաներն իրենց ուսուցիչների շնորհիվ ստանում են արժեքավոր կրթություն, և մենք պարտավոր ենք գնահատել այդ նվիրված աշխատանքը։ Երևանի մշակութային կյանքը շարունակելու է զարգանալ, և մեր աջակցությամբ իրականացվող նախագծերը պետք է ունենան շարունակություն։ Մշակույթի և կրթության ոլորտի առաջընթացը մնում է մեր առաջնահերթություններից մեկը»,- գրել է նա։

С 1 января 2025 года зарплаты сотрудников муниципальных музыкальных, художественных и изобразительных школ увеличатся примерно на 30%, сообщил мэр Еревана Тигран Авинян на своей странице в Facebook.
После встречи с директорами 26 муниципальных школ искусств Авинян обсудил пути развития этой сферы.
«Благодаря своим учителям 9500 учащихся этих учебных заведений получают ценное образование, и мы обязаны признать этот самоотверженный труд. Культурная жизнь Еревана продолжит развиваться, а поддерживаемые нами проекты должны иметь продолжение. Развитие сферы культуры и образования остается одним из наших приоритетов», — написал он.