22 Մայիս 2009 - 13:23 AMT
Մայիսի 21-ին, ժամը 12.20-ին, Երեւանի թիվ 3 կլինիկական հիվանդանոց գլխի, կրծքավանդակի եւ որովայնի շրջանում ստացած հրազենային վնասվածքներով տեղափոխվել է Մարտունի քաղաքի բնակիչ, 1969 թ. ծնված Մասիս Նիկոյանը: Ինչպես հաղորդվում է Հայաստանի Ոստիկանության պաշտոնական կայքում, հանցանքը կատարվել է Մ. Խորենացու փողոցում:
Դեպքի վայր մեկնած օպերատիվ խումբը նշված վայրից հայտնաբերել է 6.35 մմ տրամաչափի փամփուշտի չորս պարկուճ մեկ գնդակ:
Հայտնաբերվածն ուղարկվել է փորձաքննության: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է ՀՀ Ոստիկանության մամլո քարտուղար Սայաթ Շիրինյանը, կատարվածի հանգամանքները պարզվում են: «Տուժածը խիստ ծանր վիճակում է գտնվում եւ ըստ բժշկի տեղեկանքի` ի վիճակի չէ հաղորդում տալու»,- նշել է նա:

22 Май 2009 - 13:23 AMT
21 мая в 12:20 в ереванскую больницу № 3 был доставлен житель города Мартуни, 40-летний Масис Никоян с огнестрельными ранениями в области головы, грудной клетки и живота. Как сообщается на официальном сайте Полиции Армении, преступление произошло на улице М.Хоренаци.
Выехавшая на месте преступления оперативная группа обнаружала 4 гильзы калибра 6,35 мм и одну пулю, которые были отправлены на экспертизу. Как сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net пресс-секретарь Полиции РА Саят Ширинян, обстоятельства случившегося выясняются. «Потерпевший находится в крайне тяжелом состоянии и не может давать показания»,- отметил он.