Մայիսի 22-ին իր ծնունդն է նշում հանրահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը: Հայաստանում նրա ծնունդը նշել են «Քեզ համար, Հայաստան» համերգներով Լիս Սարյանի եւ շանսոնյեի դուստր Սեդա Ազնավուրի մասնակցությամբ:
Առաջին համերգը կայացավ մայիսի 17-ին Ստեփանակերտում բաց երկնքի տակ հենց Ազնավուրի ներկայությամբ, որին ուղեկցում էր Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: Համերգը բազմաթիվ հանդիսատեսների հետաքրքրությունն առաջացրեց, նրանք ոգեշնչված էին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում նշանավոր հայի ներկայությամբ:
Վերջին համերգը կկայանա այսօր երեկոյան Գյումրիում` Վարդան Անեմոնի անվ. Դրամատիկական թատրոնում: Կազմակերպիչները նախատեսլ են, որպեսզի ողջ համերգային ծրագիրը լսելի լինի նաեւ թատրոնի առջեւի հրապարակում:

22 Май 2009 - 13:33 AMT
22 мая свой день рождения отметил всемирно известный шансонье Шарль Азнавур. В Армении его день рождения отмечали концертами “Для тебя, Армения” с участием певицы Лиз Сарьян и дочери шансонье Седы Азнавур.
Первый концерт состоялся 17 мая в Степанакерте под открытом небом в присутствии самого Азнавура, которого сопровождал министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян. Концерт вызвал большой интерес многочисленных зрителей, которые были воодушевлены присутствием выдающегося армянина в Нагорно-Карабахской Республике.
Последний концерт состоится сегодня вечером в Гюмри, в Драматическом театре им. Вардана Аджемяна. По решению организаторов, вся концертная программа будет слышна и на площади перед театром.