4 Փետրվար 2025 - 06:25 AMT
ԱՄՆ-ում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ դեսպանությունում հանդիպում է ունեցել տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ։ Նա կարճ տեսանյութ է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր էջում և նշել, որ ՀՀ–ն ոչ թե միջոց է այլ նպատակների հասնելու համար, այլ ինքը նպատակն է։
«Հայաստանի Հանրապետությունը ինքն է բարձրագույն նպատակը, և Հայաստանի Հանրապետությունից ավելի բարձր ազգային նպատակ չի կարող լինել: Հայաստանի Հանրապետությունը ոչ թե միջոց է այլ նպատակների հասնելու համար, այլ Հայաստանի Հանրապետությունն ինքը նպատակն է՝ ամենաբարձր նպատակը»,– գրել է նա։
Հանդիպման ընթացքում վարչապետ Փաշինյանը պատասխանել է ներկաներին հետաքրքրող մի շարք հարցերի, հայտնում է վարչապետի աշխատակազմը։
Վարչապետն անդրադարձել է ՀՀ-ում և երկրի շուրջ տեղի ունեցող գործընթացներին, գաղափարախոսական փոփոխությանը: Հանդիպման ընթացքում երկրի ղեկավարն անդրադարձել է Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությանը, բալանսավորման և բալանսավորված քաղաքականությանը, Հայաստանի ներքին և արտաքին մարտահրավերներին և դրանց դիմագրավելու ուղղությամբ կառավարության քայլերին:

4 Февраль 2025 - 07:37 AMT
Во время визита в США премьер-министр Никол Пашинян встретился с представителями армянской общины в посольстве Армении. Он опубликовал короткое видео на своей странице в Facebook, отметив, что Армения — это не инструмент для достижения других целей, а сама цель.
«Республика Армения — это высшая цель, и не может быть более высокой национальной задачи, чем Республика Армения. Армения — не средство для достижения целей, а конечная цель», — написал Пашинян.
По данным аппарата премьер-министра, Пашинян ответил на широкий круг вопросов, интересующих присутствующих.
Он говорил о процессах, происходящих в Армении и вокруг нее, об идеологических изменениях в стране и концепции «Настоящая Армения». Также он затронул темы сбалансированной внешней политики, внутренних и внешних вызовов Армении и действий правительства по их преодолению.
1 февраля Никол Пашинян и его супруга Анна Акопян отправились в США для участия в 5-м ежегодном саммите по международной религиозной свободе и «Национальном молитвенном завтраке».