Բուխարեստում մայիսի 6-24-ը տեղի ունեցած երաժշտության Միջազգային փառատոնում հայկական Art Voices էթնո-ջազ խումբը Grand Prix է ստացել: Մրցույթին մասնակցում էին խմբեր 30 երկրներից: Եզրափակիչ դուրս է եկել Art Voices խումբը, ինչպես նաեւ խմբեր Իսրայելից, Հունգարիայից եւ Գերմանիայից: Art Voices-ի անդամներից մեկի` Մանուկ Ղազարյանի խոսքերով, իրենց հաղթանակի համար երաժիշտները շնորհակալություն են հայտնել հայկական մելոսին, որը խմբի կողմից կատարվող երաժշտության հիմքն է: «Փառատոնին մասնակցելու եւ հաղթելու շնորհիվ մենք առաջարկություն ենք ստացել 5 համերգներով ելույթ ունենալ եվրոպական երկրներում»,- նշել են երաժիշտները:
Խմբի կողմից հատուկ շնորհակալության է արժանացել Շուշան Պետրոսյանը, առանց որի Art Voices-ը չէր կարող գնալ Ռումինիա: Պետրոսյանը, իմանալով, որ հայկական խումբը կիսաեզրափակիչ է դուրս եկել, բայց հնարավորություն չունի մասնակցել դրան ֆինանսական դժվարությունների պատճառով, հովանավորներ է գտել:

На прошедшем с 6 по 24 мая Международном фестивале музыки в Бухаресте армянская этно-джаз группа Art Voices получила Гран-при . В конкурсе принимали участие группы из 30 стран. В финал вышли Art Voices, а также группы из Израиля, Венгрии и Германии. По словам одного из членов Art Voices Манука Казаряна, своей победой музыканты благодарны армянскому мелосу, который является основой музыки, исполняемой группой. «Благодаря участию и победе на фестивале мы получили приглашение выступить с пятью концертами в европейских странах», – отметили музыканты.
Особую благодарность от группы получила Шушан Петросян, без которой Art Voices не смогли бы поехать в Румынию. Петросян, узнав, что армянская группа вышла в полуфинал, но не имеет возможность принять в нем участие из-за финансовых затруднений, нашла спонсоров.