Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, որն ուղեկցում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Վաշինգտոն կատարած այցի ընթացքում, նշել է, որ շարունակվում են կարևոր քննարկումներն ԱՄՆ-ի հետ համագործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու համար։ Այդ մասին նա գրել է X-ի իր միկրոբլոգում։
Նա հավելել է, որ Երևանը հավատարիմ է տարբեր ոլորտներում երկկողմ կապերի խորացմանը։
«Հիմնվելով Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության վրա՝ մենք շարունակում ենք մեր ջանքերն ու կարևոր խոսակցությունները երկու երկրների միջև տնտեսության, առևտրի, անվտանգության և այլ ոլորտներում համագործակցությունն արդյունավետ դարձնելու համար։
«Ամուր հիմքի և գերազանց հեռանկարների շնորհիվ՝ մենք ձգտում ենք խորացնել կապերը և օգտվել նոր հնարավորություններից մեր ժողովուրդների համար»,–ասվում է գրառման մեջ։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱՄՆ-ում մասնակցել է Միջազգային կրոնական ազատության գագաթնաժողովին, ելույթով հանդես եկել Ջորջթաունի համալսարանում։

6 Февраль 2025 - 11:53 AMT
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, сопровождающий премьер-министра Никола Пашиняна в Вашингтоне, заявил, что продолжаются ключевые обсуждения по повышению эффективности сотрудничества с США. Об этом он написал в своем микроблоге X.
Он подчеркнул, что Ереван остается приверженным укреплению двусторонних связей в различных сферах.
"Опираясь на стратегическое партнерство Армении и США, мы продолжаем наши усилия и важные переговоры для развития сотрудничества между нашими странами в экономике, торговле, безопасности и других сферах.
Имея крепкую основу и отличные перспективы, мы стремимся углубить связи и воспользоваться новыми возможностями для наших народов", — отметил Мирзоян.
Премьер-министр Никол Пашинян в США принял участие в саммите по международной религиозной свободе и выступил с речью в Джорджтаунском университете.