7 Փետրվար 2025 - 14:27 AMT
Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի մրցույթային խորհուրդը փետրվարի 7–ի դրությամբ ստացել է 4 հայտ։ Այդ մասին ասել է Իրազեկ քաղաքացիների միավորման ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանից, հայտնում է Radar Armenia-ն։
Դիմել են Կարեն Բատիկյանը, Արտաշես Մաիլյանը, Արթուր Նահապետյանը, Պետրոս Մարտիրոսյանը, բայց հայտերի փաստաթղթերի ամբողջականությունը դեռ չի ուսումնասիրվել, և հնարավոր է՝ փոստով ուղարկված հայտեր էլ հասնեն։
«Հաջորդ շաբաթ դրանք կուղարկվեն կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով։ Պատասխաններն ստանալուց հետո՝ ենթադրաբար, մարտի սկզբին, հարցազրույցները լրատվամիջոցների համար կլինեն բաց և հրապարակային»,- ասել է Իոաննիսյանը։

По состоянию на 7 февраля конкурсный совет по выбору председателя Антикоррупционного комитета получил четыре заявки. Об этом сообщил координатор программ Союза информированных граждан Даниел Иоаннисян, передает Radar Armenia.
Заявки подали Карен Батикян, Арташес Маилян, Артур Наапетян и Петрос Мартиросян. Однако их документы еще не прошли проверку на полноту, и, возможно, по почте поступят дополнительные заявки.
«На следующей неделе документы будут направлены в Комиссию по предотвращению коррупции. После получения ответов, предположительно в начале марта, собеседования будут открытыми и публичными для СМИ», — заявил Иоаннисян.