Փետրվարի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի գլխավորած պատվիրակությունը մեկնել է Հնդկաստանի Հանրապետություն, հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
Այցն աշխատանքային է։
Հնդկաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ 2023-24 ֆինանսական տարում հնդկական ռազմարդյունաբերության արտադրանքի հիմնական ներմուծողները եղել են ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան և Հայաստանը, հայտնում է ։
2024-ի նոյեմբերին հնդկական Indian Defence Research Wing պարբերականը հայտնել էր, որ Հնդկաստանը սկսել է Pinaka հրթիռային համակարգերի մատակարարումը Հայաստանին՝ ընդգծելով, որ այն համընկել է հնդկական AKASH հակաօդային պաշտպանության հրթիռային համակարգերի մատակարարման հետ։

8 Февраль 2025 - 10:09 AMT
8 февраля делегация во главе с министром обороны Армении Суреном Папикяном отправилась в Республику Индия, сообщает Министерство обороны Армении.
Визит носит рабочий характер.
Министерство обороны Индии сообщило, что в 2023-24 финансовом году основными импортерами продукции индийской оборонной промышленности стали США, Франция и Армения.
В ноябре 2024 года индийское издание Indian Defense Research Wing сообщило, что Индия начала поставки Армении ракетных систем Pinaka, подчеркнув, что они совпали с отправкой индийских зенитных ракетных комплексов AKASH.