Դատախազությունը Արմեն Գևորգյանին նոր մեղադրանք է առաջադրել Մարտի 1-ի գործի շրջանակում՝ նրան մեղադրելով պաշտոնեական լիազորությունների անցնելուն օժանդակելու մեջ, հայտնում է «Ազատությունը»։
Ավելի վաղ, դատախազն այս գործով նոր մեղադրանքներ էր ներկայացրել նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին և ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին։ Վերջիններս իրենց մեղքը չեն ընդունել՝ հայտարարելով, որ նրանց դեմ հարուցված հոդվածը ճանաչվել է հակասահմանադրական, ինչի արդյունքում դատարանը արդարացրել էր նրանց։
Վճռաբեկ դատարանն արդարացման որոշումը բեկանել է, գործն՝ ուղարկել հակակոռուպցիոն դատարան` նոր քննության:

Прокуратура предъявила Армену Геворгяну новое обвинение по делу 1 марта, инкриминируя ему пособничество в злоупотреблении должностными полномочиями, сообщает «Азатутюн».
Ранее прокурор выдвинул новые обвинения в этом же деле против второго президента Армении Роберта Кочаряна, бывшего министра обороны Сейрана Оганяна и экс-генсека ОДКБ Юрия Хачатурова. Они отвергли обвинения, заявив, что статья, по которой их судили, была признана неконституционной, что привело к их оправданию.
Кассационный суд отменил оправдательный приговор и направил дело в Антикоррупционный суд для нового рассмотрения.