13 Փետրվար 2025 - 07:06 AMT
Հայտնի ռեփեր Սնուփ Դոգն ամբողջությամբ վերադարձրել է «Դոպինգ Սփեյս» ընկերությանը այն հոնորարը, որը ստացել էր Երևանում կայանալիք, սակայն չեղարկված համերգի համար։ Այդ մասին հայտնել է Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը։
Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը կարճել է Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության նկատմամբ Սնուփ Դոգի համերգի կազմակերպման նպատակով «Դոպինգ Սփեյս» ընկերությանը պետական օժանդակության տրամադրման առնչությամբ հարուցված վարույթը:
Հանձնաժողովը վարույթ էր հարուցել՝ ուսումնասիրելու 2023 թվականի սեպտեմբերին նախատեսված, սակայն չկայացած համերգի ֆինանսավորման հարցը, որը կարող էր պարունակել արգելված պետական օժանդակության հատկանիշներ։

13 Февраль 2025 - 07:49 AMT
Известный рэпер Snoop Dogg полностью вернул компании Doping Space гонорар, который он получил за запланированный, но отмененный концерт в Ереване. Об этом сообщила Комиссия по защите конкуренции.
Комиссия прекратила производство по делу о предоставлении государственной поддержки компании Doping Space Министерством образования, науки, культуры и спорта для организации концерта Snoop Dogg.
Ранее комиссия инициировала разбирательство, чтобы изучить финансирование концерта, намеченного на сентябрь 2023 года, так как оно могло содержать признаки запрещенной государственной помощи.