15 Փետրվար 2025 - 06:19 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գերմանիայի Բունդեսթագի պատգամավոր, արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի խոսնակ Նիլս Շմիդի և Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավոր Թոբիաս Քրեմերի հետ հանդիպմանը քննարկել է Հայաստան-Եվրոպական միություն գործակցության ընթացքն ու զարգացման հնարավորությունները, ինչպես նաև տարածաշրջանային նշանակության մի շարք հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում Փաշինյանը կարևորել է Հայաստանի և Գերմանիայի միջև միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացումն ու երկկողմ կապերի խորացումը, այդ թվում՝ միջազգային հարթակներում։
Նա ընդգծել է, որ անհրաժեշտ է հետևողականորեն ընդլայնել և ամրապնդել փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում։
Վարչապետը մասնակցում է Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը: Համաժողովի շրջանակում Նիկոլ Փաշինյանը երկկողմ մի շարք հանդիպումներ կունենա արտերկրի գործընկերների հետ:

15 Февраль 2025 - 07:48 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел встречу с депутатом Бундестага Германии Нильсом Шмидом, являющимся представителем комитета по международным делам, и депутатом Европейского парламента Тобиасом Крёмером, на которой обсуждались ход и перспективы сотрудничества Армения-Европейский союз, а также ряд вопросов регионального значения.
В ходе встречи Пашинян отметил важность укрепления межпарламентского сотрудничества между Арменией и Германией, а также углубления двусторонних связей, в том числе на международных площадках.
Он подчеркнул необходимость последовательного расширения и укрепления взаимодействия в различных сферах.
Премьер-министр принимает участие в официальной церемонии открытия Мюнхенской конференции по безопасности. В рамках мероприятия Пашинян проведет ряд двусторонних встреч с международными партнерами.