Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը Հակակոռուպցիոն դատարանում իր և իր հետ փոխկապակցված անձանց գործով դատական նիստի ժամանակ դիմել է նախագահող դատավոր Մերի Մոսինյանին՝ խնդրելով չնշանակել դատական նիստեր քարոզարշավի օրերին։
«Փետրվարի 20-ից առաջադրվում եմ Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածու: Քարոզարշավ է լինելու մինչև մարտի 30-ը: Խնդրում եմ այդ օրերը ազատ թողնել, որպեսզի կարողանամ զբաղվել քարոզարշավով»,- ասել է Ղուկասյանը, հայտնում է «Առավոտը»։
Դատարանը, արձագանքելով նրա խնդրանքին, նշել է. «Ամենայն հարգանքով ձեր քարոզարշավի նկատմամբ, բայց դա չի կարող հիմք հանդիսանալ դատական նիստեր չնշանակելու հետ կապված»։

Бывший мэр Гюмри Вардан Гукасян на заседании Антикоррупционного суда по делу, в котором он фигурирует вместе с аффилированными лицами, обратился к председательствующему судье Мери Мосинян с просьбой не назначать слушания в дни его предвыборной кампании.
«С 20 февраля я выдвигаюсь кандидатом в мэры Гюмри. Кампания продлится до 30 марта. Прошу освободить эти дни, чтобы я мог заниматься агитацией», — заявил Гукасян, сообщает «Аравот».
Суд, отклоняя его просьбу, отметил: «С полным уважением к вашей предвыборной кампании, но это не может быть основанием для переноса судебных заседаний».
Учитывая ранее согласованный рабочий график, суд в ходе заседания уточнил с участниками даты и время следующих слушаний: