Երևանում ավազակային հարձակում կատարելու և 50 հազար դոլար հափշտակելու կասկածանքով ձերբակալվել է 4 օտարերկրացի: Քրեական ոստիկանության ծառայողները նրանց հայտնաբերել և ներկայացրել են նախաքննական մարմին։ Այս մասին հայտնել է ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Նրա խոսքով՝ հափշտակված գումարի մի մասը հայտնաբերվել է։
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 18:00-ին, շտապօգնության ենթակայանից ՆԳՆ ոստիկանություն հաղորդում էր ստացվել, որ Րաֆֆու փողոցում 61-ամյա տղամարդ գլխի վնասվածք է ստացել։
«Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տեղի է ունեցել ավազակային հարձակում։ Ոստիկանները փողոցում հայտնաբերել են արնանման հետքեր, գազային ատրճանակի պարկուճներ»,- հայտնել էր ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։

Четыре иностранных гражданина задержаны в Ереване по подозрению в совершении разбойного нападения и краже $50,000. Сотрудники уголовной полиции установили их личности и передали следственным органам, сообщил Нарек Саргсян, пресс-секретарь Министерства внутренних дел, передает Factor.am .
По его словам, часть похищенных денег была обнаружена.
12 февраля в 18:00 в полицию Министерства внутренних дел поступил вызов от скорой помощи о том, что на улице Раффи 61-летний мужчина получил травму головы.
«По предварительным данным, произошло разбойное нападение. Полицейские обнаружили на месте следы крови и гильзы от газового пистолета», — сообщил пресс-секретарь МВД Нарек Саргсян.