Փետրվարի 19-ի երեկոյան ժամերին, 20-23-ին հանրապետության տարածքում սպասվում է ձյուն, 20-21-ին առանձին շրջաններում և Երևանում՝ շատ ուժեղ, լեռնային առանձին մարզերում՝ բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն, հայտնում է Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը։
Հանրապետության ճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։
Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 20-22-ին և΄ գիշերը, և΄ ցերեկն աստիճանաբար կնվազի 10-14 աստիճանով։
Երևանում փետրվարի լույս 22–ի գիշերը սպասվում է -10 աստիճան, ցերեկը՝ –3։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը հայտնել է, որ Հայաստան է ներթափանցելու տաք և ցուրտ օդային հոսանքներ։
«Փետրվարի 19-ի երեկոյան ժամերից և առաջիկա երեք օրերին կզգաք հյուսիս-արևմուտքից ներխուժող հզոր ցուրտ օդային հոսանքների և հարավ-արևմուտքից ներթափանցող տաք օդային հոսանքների ճակատամարտը մեր հանրապետությունում»,- գրել է նա։

19 Февраль 2025 - 12:31 AMT
Вечером 19 февраля, а также с 20 по 23 февраля в Армении ожидаются снегопады. В Ереване и ряде регионов 20-21 февраля прогнозируются очень сильные осадки, в горных районах возможны метели и ухудшение видимости, сообщает Гидрометеорологический и мониторинговый центр.
На дорогах республики ожидается гололедица.
С 20 по 22 февраля температура воздуха постепенно снизится на 10-14 градусов как днем, так и ночью.
В ночь на 22 февраля в Ереване ожидается до -10°C, днем — около -3°C.
По словам директора Гидрометеорологического и мониторингового центра Левона Азизяна, в Армению придут как холодные, так и теплые воздушные массы.
«С вечера 19 февраля и в течение ближайших трех дней наша республика окажется в эпицентре борьбы мощных холодных воздушных масс с северо-запада и теплых потоков с юго-запада», — написал он.