Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ու ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին հանդիպել են՝ քննարկելու երկկողմ համագործակցությունը, հայտնում է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատունը։
«Հայաստանի մայրաքաղաք և մեր դեսպանությունը հյուրընկալող քաղաք Երևանը Ֆրանսիայի Լիոն, Մարսել, Փարիզ, Նիս քաղաքների և Իլ-դը-Ֆրանս շրջանի գործընկերն է։
Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին և Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ամփոփեցին մեր համագործակցությանն ու 1.2 մլն բնակչություն ունեցող այս քաղաքի հավակնոտ ծրագրերին առնչվող հարցե»,- ասվում է դեսպանատան հաղորդագրության մեջ։

20 Февраль 2025 - 14:56 AMT
Мэр Еревана Тигран Авинян и посол Франции в Армении Оливье Декотиньи встретились для обсуждения двустороннего сотрудничества, сообщает посольство Франции в Армении.
«Столица Армении, где расположено наше посольство, является партнером Лиона, Марселя, Парижа, Ниццы и региона Иль-де-Франс.
Посол Франции Оливье Декотиньи и мэр Еревана Тигран Авинян подвели итоги сотрудничества и обсудили ключевые аспекты амбициозных планов города с населением 1,2 миллиона человек», — говорится в заявлении посольства.