Երեւանում քիչ չեն այն ակումբներն, որոնք ունեն աշխատանքի սեփական ոճը, զարգացման մշտական ծրագրեր, հաճախորդների ավելացող քանակ: Այդ ակումբների թվում կարճ ժամանակահատվածում կարողացավ աչքի ընկնել «Ուլիխանյան» արտ-ակումբն, որը տարբեր պարային, գրական, երաժշտական երեկոներ է անցկացնում եւ կազմակերպում է գեղարվեստական ցուցահանդեսներ:
Հերթական համերգը «Ուլիխանյան» արտ-ակումբում տեղի կունենա այսօր New Qintet ջազ-ֆանկ խմբի մասնակցությամբ: Հնգյակում ընդգրկված են հայտնի երաժիշտներ Արմեն Հյուսնունցը (սաքսոֆոն), Վահագն Հայրապետյանը (դաշնամուր), Արտյոմ Մանուկյանը (բաս), Արման Ջալալյանը (հարվածային գործիքներ), Երվանդ Սարգսյանը (շեփոր):
New Qintet-ի երաժիշտները վաղուց արդեն ծանոթ են ջազի սիրահարներին «Time Report»-ում, «Armenian Navy Band» եւ «Katuner»-ում իրենց աշխատանքով:
«Ուլիխանյան» արտ-ակումբում երաժիշտները վերաբերվում են ելույթներին որպես մի ստեղծագործական երեւույթի, այլ ոչ թե որպես աշխատանքի եւ շատ հաճախ իմպրովիզացիաներին մասնակցում է նաեւ հանդիսատեսը:
New Qintet-ի երաժշտությունը շատ աշխույժ է, մեղեդային ու հզոր: Գրեթե բոլոր կոմպոզիցիաների հեղինակը ինքը Արեմն Հյուսնունցն է: Առաջին իսկ պաշտոնական ելույթը ակումբում ցույց տվեց, որ այդ կոլեկտիվը ժամանակակից հայկական ջազի առաջատարի ակնհայտ հավակնորդ է:

25 Май 2009 - 09:06 AMT
Клубов, у которых собственный стиль работы, постоянные в силу развития программы, растущее число посетителей в Ереване, не мало. Среди них за короткое време сумел отличиться арт-клуб “Улиханян”, который проводит различные танцевальные, литературные, музыкальные вечера и организует художественные выставки.
Очередной концерт в арт-клубе “Улиханян” состоится сегодня с участием джаз-фанк группы New Quintet. В квинтет входят известные музыканты-Армен Уснунц (саксофон), Ваагн Айрапетян (пианино), Артем Манукян (бас), Арман Джалалян (ударные инструменты), Ерванд Саркисян (труба).
Музыканты New Quintet дажно уже знакомы любителям джаза по “Time Report”, “Armenian Navy Band” и “Katuner”.
В арт-клубе “Улиханян” музыканты к выступлению относятся как к творческому процессу, а не как к работе и очень часто в импровизациях принимают участие и зрители.
Музыка New Quintet весьма энергична, мелодична и мощна. Автором почти всех композиций является сам Армен Уснунц. Первое же официальное выступление, состоявшееся в арт-клубе “Улиханян”, показало, что этот коллектив – явный претендент на звание ведущего в армянском современном джазе.