25 Փետրվար 2025 - 08:48 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Քուվեյթի Պետության էմիր շեյխ Միշալ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահին և գահաժառանգ շեյխ Սաբահ Խալեդ Ալ-Համադ Ալ-Մուբարաք Ալ Սաբահին՝ ազգային տոների կապակցությամբ։
Նա նշել է, որ Հայաստանը պատրաստ է ընդլայնել հարաբերությունները Քուվեյթի հետ։
Քուվեյթի էմիրին ուղղված ուղերձում նշված է. «Ջերմորեն շնորհավորում և անկեղծ բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոների կապակցությամբ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Քուվեյթի հետ փոխադարձ վստահության և հարգանքի վրա խարսխված հարաբերությունները և պատրաստակամ է ընդլայնելու Հայաստան-Քուվեյթ օրակարգն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում` ի շահ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ քուվեյթցի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև կայունություն և բարօրություն»։
Գահաժառանգին ուղղված ուղերձում վարչապետն ընդգծել է. «Ջերմորեն շնորհավորում և լավագույն բարեմաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Քուվեյթի Պետության Ազգային տոների առթիվ:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Քուվեյթի հետ բարեկամական կապերի ու փոխշահավետ համագործակցության հետևողական ընդլայնմանն ու խորացմանն ուղղված երկուստեք պատրաստակամությունը։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կհաջողվի կյանքի կոչել ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 79-րդ նստաշրջանի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավոր­վածու­թյունները և մոտ ապագայում նոր թափ հաղորդել Հայաստան-Քուվեյթ բարեկա­մական հարաբերություններին:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ քուվեյթցի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

25 Февраль 2025 - 09:13 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания эмиру Государства Кувейт шейху Мишалю Аль-Ахмаду Аль-Джаберу Ас-Сабаху и наследному принцу шейху Сабаху Халеду Аль-Хамаду Аль-Мубараку Ас-Сабаху по случаю национальных праздников Кувейта.
Он отметил, что Армения готова расширять отношения с Кувейтом.
В своем послании эмиру Пашинян заявил: «Сердечно поздравляю вас и передаю искренние наилучшие пожелания по случаю национальных праздников Государства Кувейт.
Армения придает большое значение отношениям с Кувейтом, основанным на взаимном доверии и уважении, и выражает готовность расширять армяно-кувейтскую повестку как на двустороннем, так и на многостороннем уровнях в интересах наших стран и народов.
Пользуясь случаем, желаю вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Кувейта – устойчивой стабильности и благополучия».
В послании наследному принцу премьер-министр подчеркнул: «Сердечно поздравляю вас и передаю наилучшие пожелания по случаю национальных праздников Государства Кувейт.
Армения высоко ценит взаимную готовность последовательно расширять и углублять дружеские связи и взаимовыгодное сотрудничество с Кувейтом.
Уверен, что благодаря совместным усилиям нам удастся успешно реализовать договоренности, достигнутые в ходе 79-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, и в ближайшее время придать новый импульс армяно-кувейтским дружеским отношениям.
Пользуясь случаем, желаю вам крепкого здоровья и благополучия, а дружественному народу Кувейта – мира и процветания».