Փետրվարի 26-ին Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի ղեկավարությամբ կայացել է ազգային անվտանգության ռազմավարության վերանայման աշխատանքները համակարգող միջգերատեսչական հանձնաժողովի առաջին նիստը։
Նիստի ընթացքում ուսումնասիրվել է վերանայվող Ազգային անվտանգության ռազմավարության հայեցակարգային շրջանակը։ Գերատեսչությունների ներկայացուցիչները ներկայացրել են իրենց դիտարկումներն ու առաջարկները՝ ռազմավարության վերամշակման գործընթացն առավել արդյունավետ դարձնելու նպատակով։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել պետական մարմիններում ձևավորել լայն կազմով աշխատանքային խմբեր՝ ռազմավարության կատարելագործման համար։

26 Февраль 2025 - 14:10 AMT
26 февраля под председательством секретаря Совета безопасности Армена Григоряна состоялось первое заседание межведомственной комиссии, координирующей пересмотр стратегии национальной безопасности.
В ходе заседания был изучен концептуальный каркас обновленной стратегии национальной безопасности. Представители различных ведомств представили свои замечания и предложения для повышения эффективности процесса пересмотра.
Достигнута договоренность о создании в государственных структурах рабочих групп широкого состава для совершенствования стратегии.