Պաշտոնական այցով Հունաստան ժամանած ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասի հետ, որը վերահաստատել է ՀՀ ԶՈւ բարեփոխումներին աջակցելու պատրաստակամությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում հայ-հունական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր։ ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետը ներկայացրել է Հայաստանի զինված ուժերում ընթացող բարեփոխումների գործընթացը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը նաև անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող թեմաներին։
Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է նաև Հունաստանի ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ Դիմիտրոս Խուպիսի հետ։
Գլխավոր շտաբների պետերի առանձնազրույցից հետո տեղի է ունեցել ընդլայնված կազմերով հանդիպում։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում հայ-հունական համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր։ Կողմերը բարձր են գնահատել այս ոլորտում ընթացող փոխգործակցությունը, անդրադարձել են իրականացված ծրագրերին և նախանշել հետագա անելիքները։
Քննարկվել են նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ պաշտպանական համագործակցության զարգացման հարցեր։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի շուրջ։

С официальным визитом в Грецию прибыл первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генерального штаба ВС, генерал-лейтенант Эдвард Асрян. В ходе встречи с министром национальной обороны Греции Николаосом Дендиасом, последний подтвердил готовность поддержать реформы Вооруженных сил Армении.
Стороны обсудили широкий спектр вопросов, касающихся армяно-греческого оборонного сотрудничества. Асрян представил информацию о текущем процессе реформирования армянской армии.
Также были затронуты вопросы региональной безопасности.
Делегация под руководством Асряна провела встречу с начальником Генерального штаба национальной обороны Греции, генералом Димитриосом Хуписом.
После личной беседы глав генеральных штабов состоялась встреча в расширенном составе.
Обсуждались различные аспекты оборонного сотрудничества между Арменией и Грецией. Обе стороны высоко оценили текущее взаимодействие, подвели итоги реализованных программ и наметили дальнейшие шаги.
Кроме того, рассматривались перспективы развития трехстороннего оборонного сотрудничества между Арменией, Грецией и Кипром.