Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանը տեսանյութ է հրապարակել ծաղկավաճառի հետ իր երկխոսության մասին, որի մեկնաբանություններում քաղաքացիներից մեկը հիշեցրել է Ադրբեջանում գտնվող հայ ռազմագերիների մասին։
«Իսկ ձեր թիմին որևէ մեկը չի՞ բացատրում Ադրբեջանում հայ ռազմագերիների հարցով զբաղվելու կարևորությունը…»,–հարցրել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Արշակյանն արձագանքել է՝ շեշտելով, որ այս ուղղությամբ ամենօրյա աշխատանք է կատարվում, իսկ ավելորդ հայտարարությունները կարող են վնասել այդ աշխատանքին։
«Շնորհակալ եմ հարցի համար։ Ռազմագերիների և պահվող անձանց հարցով զբաղվելու կարևորությունը բացատրելու կարիք չկա։ Աշխատանքի արդյունքում տասնյակ անձինք վերադարձել են Հայաստան և աշխատանքն ամենօրյա ռեժիմով տարվում է։
Այս հարցում անհրաժեշտ է առաջնորդվել չվնասելու սկզբունքով, և ավելորդ հայտարարությունները կարող են աշխատանքին վնաս հասցնել»,- նշել է ԱԺ փոխնախագահը։
Երևանում բողոքի ակցիաներ են ընթանում հաջակցություն Բաքվի բանտում խոշտանգումների ենթարկվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի, որն արդեն մեկ շաբաթ է հացադուլի մեջ է, և մյուս հայ գերիների։

28 Февраль 2025 - 10:45 AMT
В недавнем видео вице-спикер Национального собрания Акоп Аршакян пообщался с продавцом цветов. В комментариях один из граждан напомнил ему о армянских военнопленных в Азербайджане.
«Разве никто не объяснил вашей команде важность решения вопроса армянских военнопленных в Азербайджане?» — спросил он, сообщает Aysor.am .
Аршакян ответил, подчеркнув, что в этом направлении ведется ежедневная работа и что лишние заявления могут навредить этой работе.
«Спасибо за вопрос. Нет необходимости объяснять важность решения вопроса военнопленных и задержанных. В результате нашей работы десятки человек вернулись в Армению, и работа продолжается ежедневно.
В этом вопросе важно руководствоваться принципом «не навреди», и лишние заявления могут повредить работе», — отметил вице-спикер.
В Ереване продолжаются протесты в поддержку бывшего государственного министра Арцаха Рубена Варданяна, который уже неделю держит голодовку в бакинской тюрьме, и других армянских пленных.