Վիեննայում ՀՀ դեսպան Անդրանիկ Հովհաննիսյանը հանդիպում է ունեցել ՕՊԵԿ (Նավթ արտահանող երկրների կազմակերպություն) միջազգային զարգացման հիմնադրամի նախագահ Աբդուլհամիդ Ալխալիֆայի հետ։
Հիմնադրամի ղեկավարը բարձր է գնահատել Հայաստանի հետ առկա համագործակցությունը և գոհունակություն հայտնել Հիմնադրամի կողմից ՀՀ առաջնահերթություններին համահունչ ծրագրերի արդյունքներից։
Դեսպան Հովհաննիսյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել հիմնադրամին՝ Հայաստանի աջակցմանն ուղղված ծրագրերի համար, ընդգծելով դրանց դրական ազդեցությունը երկրի զարգացման օրակարգի վրա։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը՝ խորացնելու և ամրապնդելու Հայաստանի և ՕՊԵԿ միջազգային զարգացման հիմնադրամի միջև համագործակցությունը։

Армения и международный фонд развития ОПЕК намерены углубить сотрудничество, сосредоточив внимание на программах, соответствующих приоритетам развития страны.
Посол Армении в Австрии Андраник Ованнисян провел встречу с президентом Международного фонда развития ОПЕК (OFID) Абдулхамидом Альхалифой в Вене.
Глава фонда высоко оценил текущее сотрудничество с Арменией и выразил удовлетворение результатами реализованных программ, соответствующих приоритетам страны.
В свою очередь, посол Ованнисян поблагодарил фонд за поддержку, подчеркнув положительное влияние этих программ на повестку развития Армении.
В ходе встречи стороны подтвердили свою готовность укреплять и расширять сотрудничество между Арменией и фондом ОПЕК.