4 Մարտ 2025 - 13:10 AMT
«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը Ֆեյսբուքյան իր էջում ողջունել է ՄԱԿ Մարդու իրավունքների Բարձր հանձնակատարի ելույթը, որով նա պահանջել է Ադրբեջանում կամայականորեն պահվող հայազգի անձանց անհապաղ ազատ արձակումը:
«Միջազգային հանրությունը պետք է մեծացնի իր ճնշումները Ադրբեջանի նկատմամբ՝ հասկանալով, որ պետք է դադարի լռությամբ աջակցել Բաքվի վայրագություններին։ Հայ ժողովուրդը պատասխանատու է մեր հայրենակիցների համար»,-ասվում է գրառման մեջ։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը, նաև Վարդան Ավագյանը և Վարազդատ Ալավերդյանը հացադուլ են հայտարարել Երևանի Ազատության հրապարակում հաջակցություն Բաքվում պահվող հայ գերիների։ Նրանք նաև հուսով են, որ Վարդանյանը կդադարեցնի իր հացադուլը ադրբեջանական բանտում։

Председатель партии «Страна для жизни» Манэ Тандилян на своей странице в Facebook приветствовала заявление Верховного комиссара ООН по правам человека, который потребовал немедленного освобождения удерживаемых армян в Азербайджане.
«Международное сообщество должно усилить давление на Азербайджан, осознав, что молчаливое согласие лишь способствует зверствам Баку. Армянский народ несет ответственность за своих соотечественников», — говорится в сообщении.
Соучредители партии «Страна для жизни» Манэ Тандилян, Вардан Авагян и Вараздат Алавердян объявили голодовку на площади Свободы в Ереване в поддержку армянских заключённых в Баку. Они также надеются, что Варданян прекратит свою голодовку в азербайджанской тюрьме.