«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը վերադարձել է Ազատության հրապարակ և շարունակում է հացադուլը։ Այս մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նա հրաժարվել է բժշկական միջամտությունից։
«Առավոտյան ինքնազգացողությունս կտրուկ վատացել է և տեղափոխվել եմ հիվանդանոց։ Բժիշկները հորդորել են դադարեցնել հացադուլը և իրականացնել համապատասխան բուժում։ Գոհունակությունս հայտնելով Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցի անձնակազմին՝ գրավոր հրաժարվել եմ բժշկական միջամտությունից և վերադարձել Ազատության հրապարակ։
Իմ և մեր ընկերների խնդրանքը շարունակում է մնալ նույնը՝ ուղղված Ռուբեն Վարդանյանին դադարեցնելու հացադուլը»,–ասվում է գրառման մեջ։
Մարտի 5–ի առավոտյան, շտապօգնության մեքենան Թանդիլյանին տեղափոխել էր հիվանդանոց՝ նրա ինքնազգցողությունը վատթարացել էր հացադուլի պատճառով։
Մարտի 1-ից նա հացադուլ է հայտարարել՝ աջակցելու Բաքվում ապօրինի դատապարտված հայերին։ Միևնույն ժամանակ, նա նաև կոչ է արել Արցախի նախկին պետնախարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանին՝ դադարեցնել հացադուլը։

6 Март 2025 - 07:44 AMT
Сооснователь партии «Страна для жизни» Мане Тандилян вернулась на площадь Свободы и продолжает голодовку. Об этом она сообщила на своей странице в Facebook.
Она отказалась от медицинского вмешательства.
«Утром мое самочувствие резко ухудшилось, и меня доставили в больницу. Врачи призвали прекратить голодовку и пройти необходимое лечение. Выразив благодарность персоналу Университетской больницы №1, я письменно отказалась от медицинского вмешательства и вернулась на площадь Свободы.
Наша просьба остается неизменной — призвать Рубена Варданяна прекратить голодовку», — говорится в ее публикации.
*Утром 5 марта Тандилян была доставлена в больницу на машине скорой помощи после ухудшения состояния из-за голодовки.
С 1 марта она объявила голодовку в поддержку незаконно осужденных армян в Баку. Одновременно она призывает бывшего госминистра Арцаха и мецената Рубена Варданяна прекратить голодовку.*