12 Մարտ 2025 - 10:40 AMT
Մեկնարկել է Նիդերլանդների Թագավորության Արտաքին գործերի նախարար Կասպար Վելդքամփի պաշտոնական այցը Հայաստան։ ԱԳՆ-ում տեղի է ունեցել երկու երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպումը, որին հաջորդել է ընդլայնված կազմերով հանդիպումը:
Օրակարգում է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ. երկկողմ, տարածաշրջանային և միջազգային բնույթի թեմաներ, հայտնում է ԱԳՆ–ն։
Երևան ժամանելուց հետո Կասպար Վելդքամփը X-ի իր էջում գրել է. «Ուրախ եմ այսօր այցելել Հայաստան և հանդիպել իմ գործընկեր Արարատ Միրզոյանին։ Մեր առաջնահերթությունն է շարունակել ներդրումներ կատարել մեր երկկողմ և եվրոպական համագործակցության գործում։ Այսօր նաև պաշտոնապես բացելու եմ Նիդերլանդների դեսպանատան նստավայրը», հայտնում է Radar.am-ը։

Начался официальный визит в Армению министра иностранных дел Нидерландов Каспара Вельдкампа. В МИД Армении состоялась встреча министров иностранных дел двух стран, после которой прошло расширенное заседание.
В повестке дня — широкий круг вопросов, представляющих взаимный интерес, включая двусторонние, региональные и международные темы, сообщает МИД Армении.
После прибытия в Ереван Вельдкамп написал на своей странице в X: "Рад сегодня посетить Армению и встретиться с моим коллегой Араратом Мирзояном. Наш приоритет — продолжать инвестировать в двустороннее и европейское сотрудничество. Сегодня я также официально открою посольство Нидерландов в Ереване." Передает Radar.am .