GALLUP International Association–ի հետազոտության արդյունքները վկայում են, որ Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման հնարավորությունները քաղաքացիները կապում են տարբեր աշխարհաքաղաքական կենտրոնների հետ՝ ՌԴ-ից մինչև ԵՄ և ԱՄՆ:
GALLUP International Association-ի տնօրեն Արամ Նավասարդյանը, ներկայացնելով հարցման արդյունքներն, ասել է, որ քաղաքացիների 27.8%-ը Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման հեռանկարները տեսնում է Ռուսաստանի հետ, հայտնում է Aysor.am-ը։
Հարցվածների 25.8%-ը նախընտրում է Եվրոպական Միությունը։ Հարցվածների 15.5%-ը համոզված է, որ ԱՄՆ-ն է Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման համար լավագույն գործընկերը, իսկ 13.3%-ը՝ Իրանը։

12 Март 2025 - 12:39 AMT
Недавний опрос, проведенный GALLUP International Association, показывает, что граждане Армении связывают возможности социально-экономического развития страны с различными геополитическими центрами, от России до Европейского Союза и США.
Директор GALLUP International Association Арам Навасардян, представляя результаты опроса, заявил, что 27,8% граждан видят перспективы решения социально-экономических проблем Армении в сотрудничестве с Россией, сообщает «Aysor.am».
Среди опрошенных 25,8% предпочитают Европейский Союз. Кроме того, 15,5% убеждены, что США являются лучшим партнером для социально-экономического развития Армении, а 13,3% отдают предпочтение Ирану.