GALLUP International Association–ի հետազոտության արդյունքները վկայում են, որ Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման հնարավորությունները քաղաքացիները կապում են տարբեր աշխարհաքաղաքական կենտրոնների հետ՝ ՌԴ-ից մինչև ԵՄ և ԱՄՆ:
GALLUP International Association-ի տնօրեն Արամ Նավասարդյանը, ներկայացնելով հարցման արդյունքներն, ասել է, որ քաղաքացիների 27.8%-ը Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական խնդիրների լուծման հեռանկարները տեսնում է Ռուսաստանի հետ, հայտնում է Aysor.am-ը։
Հարցվածների 25.8%-ը նախընտրում է Եվրոպական Միությունը։ Հարցվածների 15.5%-ը համոզված է, որ ԱՄՆ-ն է Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացման համար լավագույն գործընկերը, իսկ 13.3%-ը՝ Իրանը։

A recent survey by the GALLUP International Association indicates that Armenian citizens associate the country's socio-economic development opportunities with various geopolitical centers, ranging from Russia to the European Union and the United States.
Aram Navasardyan, Director of GALLUP International Association, presenting the survey results, stated that 27.8% of citizens see prospects for solving Armenia's socio-economic problems in cooperation with Russia, reports Aysor.am.
Among the respondents, 25.8% prefer the European Union. Additionally, 15.5% are convinced that the United States is the best partner for Armenia's socio-economic development, while 13.3% favor Iran.