13 Մարտ 2025 - 12:21 AMT
Մարտի 14–ին ՄԱԿ-ի երևանյան գրասենյակի առջև տեղի է ունենալու բողոքի ակցիա՝ մասնակիցները պահանջելու են, որ ՄԱԿ ներկայացուցիչները ներկա լինեն Բավքում ընթացող շինծու դատավարություններին։ Այդ մասին ֆեյղբուքյան իր էջում հայտնել է «Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը։
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, սիրելի՛ ընկերներ, Բաքվում գտնվող մեր հայրենակիցների համար պայքարը շարունակվում է։
Երբ՝ ուրբաթ, ժամը 13։00, որտեղ՝ ՄԱԿ-ի Երևանյան գրասենյակի դիմաց։ Պահանջելու ենք ՄԱԿ-ի ներկայացուցիչներին այցելել Բաքվում պահվող մեր գերիներին և ներկա գտնվել կեղծ դատավարությանը։
Հայ ժողովուրդը պատասխանատու է մեր հայրենակիցների համար»,–ասվում է գրառման մեջ։
Մանե Թանդիլյանը մարտի 1–ին հացադուլ էր հայտարարել հաջակցություն Բաքվի բանտում հացադուլ հայտարարած Ռուբեն Վարդանյանի, որն ավարտել է մարտի 12–ին՝ Վարդանյանի ընտանիքի հորդորով։

13 Март 2025 - 12:35 AMT
14 марта перед ереванским офисом ООН состоится акция протеста. Ее участники потребуют, чтобы представители ООН присутствовали на показательных судебных процессах в Баку. Об этом на своей странице в Facebook сообщила Мане Тандилян, соучредитель партии «Страна для жизни».
«Дорогие соотечественники, дорогие друзья, борьба за наших соотечественников в Баку продолжается.
Когда: пятница, 13:00
Где: у офиса ООН в Ереване.
Мы потребуем, чтобы представители ООН посетили наших пленных в Баку и присутствовали на их сфабрикованных судах.
Армянский народ несет ответственность за своих соотечественников», — говорится в заявлении.
Мане Тандилян объявила голодовку 1 марта в знак поддержки Рубена Варданяна, который также голодал в тюрьме Баку. Она прекратила протест 12 марта по просьбе семьи Варданяна.