Քաղաքացիական պայմանագիր խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը, լրագրողների հետ զրույցում, անդրադառնալով անվտանգային իրավիճակին, նշել է, որ չի կարող մանրամասներ հայտնել առկա ձեռքբերումների մասին, քանի որ դրանք հանրային քննարկման ենթակա չեն։ Նրա խոսքով, դրանք հիմնականում վերաբերում են ռազմարդյունաբերության ոլորտին, հայտնում է Aysor.am-ը։
«Այսօրվա խաղաղ օրը պետք է օգտագործենք 100 տոկոսով, քանի որ դա կարող է վաղը չունենանք։ Եթե մի բան պետք է անենք, որ մեր անվտանգության բարձիկն ամրանա, պետք է այսօր անենք, քանի որ վաղը կարող է ուշանա։ Պետք չի շատ խոսել, պետք է նվիրումով ու հավատով աշխատել։ Անտարբերությունը շարունակում է մեզ ուղեկցել։ Եթե դա հեռացնենք, ապա մեր խնդիրներին կառերեսվենք»,-նշել է նա։
Ադրբեջանի նոր պահանջներին անդրադառնալով՝ Քոչարյանը շեշտել է. «Մեր վարչապետն ասել է, որ պատրաստ է ստորագրել, եթե այդ կետերից դուրս էլի խնդիրներ կան, ապա պետք է խոսենք, հնարավոր է մենք էլ դրանից դուրս ունենանք խնդիրներ, օրինակ՝ գերիների հարցում։ Դրա մասին, գուցե, չի բարձրաձայնվում, բայց օրակարգում կա»։

20 Март 2025 - 15:08 AMT
Депутат фракции «Гражданский договор» Андраник Кочарян, беседуя с журналистами о ситуации с безопасностью, заявил, что не может раскрывать детали достигнутых успехов, так как они не подлежат публичному обсуждению. По его словам, речь идет в основном о сфере оборонной промышленности, сообщает Aysor.am .
«Мы должны использовать сегодняшние мирные возможности на 100%, потому что завтра их может не быть. Если мы должны что-то сделать для укрепления нашей безопасности, мы должны сделать это сегодня, потому что завтра может быть поздно. Не стоит много говорить, нужно работать с преданностью и верой. Безразличие продолжает нас сопровождать. Если мы от него избавимся, то сможем непосредственно решать наши проблемы», — заявил он.
Комментируя новые требования Азербайджана, Кочарян отметил: «Наш премьер-министр заявил, что готов подписать. Если есть дополнительные вопросы за рамками этих пунктов, их необходимо обсудить. Возможно, у нас тоже есть нерешенные вопросы, например, по пленным. Об этом, может быть, не говорят открыто, но это присутствует в повестке».
С 16 марта Министерство обороны Азербайджана несколько раз в день распространяет дезинформацию о якобы ведущем огонь армянской стороне. Минобороны Армении последовательно опровергает эти заявления. Дезинформацию Баку также опровергла мониторинговая миссия ЕС.