Ազգային ժողովի «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանն անդրադարձել է Գյումրիում սպասվող ՏԻՄ ընտրություններին՝ նշելով, որ իշխանություններն այդ գործընթացը վերածել են կենաց-մահու պայքարի: ։
«Գյումրիում կայանալիք ընտրություններն իշխանությունը վերածել է կենաց-մահու պայքարի` առաջին պլան բերելով ոչ միայն ՔՊ հնամաշ ու վաղուց ոչ պիտանի դեմքերին, այլ նման դեպքերի համար նախատեսված «տշված» վարձկաններին»,- գրել է նա ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նրա կարծիքով՝ իշխանական թիմը նպատակ ունի վարկաբեկող և կեղծ բովանդակությամբ տեղեկատվությամբ հեղեղել լրատվական դաշտը, որպեսզի թաքցնի այն փաստը, որ իրենց թեկնածուն չունի իր ինքնուրույն դեմքը, բազմակուսակցական անցյալ ունի և հանդես է գալիս բացառապես Նիկոլ Փաշինյանի պատվերով։
«Սրանց բոլորի նպատակն է` վարկաբեկիչ ու կեղծ տեղեկություններով տեղեկատվական դաշտը հագեցնելը, որով փորձում են քողարկել իրենց «բազմակուսակցական» անցյալի տեր, դեմք չունեցող և բացառապես Փաշինյանին ծառայություն առաջարկող թեկնածուին:
«Նիկոլի թեկնածու» պիտակն արդեն իսկ ամեն ինչ ասում է իշխանական թեկնածուի էության, սկզբունքների ու խոստացած հեռանկարների մասին, որովհետև ով ներկայանում է Փաշինյանի կամ քպ-ի անունից, առաջին հերթին կիսում է օրվա իշխանության ուրացման, հանձնողական, դավաճանական քաղաքականությունը»,- գրել է Աբրահամյանը:
Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրություններում քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Մարտուն Գրիգորյանը ընտրողների հետ հանդիպման ընթացքում հայտարարել է, որ քաղաքում կարծես 37 թիվը լինի, վախի մթնոլորտ է, տոտալ վերահսկողություն։ Նա նշել է, որ մարդկանց, որոնք աշխատանքով օրվա հացն են վաստակում, վախեցնում են։

21 Март 2025 - 11:01 AMT
Власти превратили предстоящие выборы в Совет старейшин Гюмри в борьбу не на жизнь, а на смерть. Об этом заявил депутат парламента от фракции «Честь имею» Тигран Абраамян.
«Выборы в Гюмри власть превратила в смертельную схватку, выведя на первый план не только изношенные и давно непригодные лица КП, но и нанятых для таких случаев «побитых» лиц», — написал он на своей странице в Facebook.
По его словам, команда власти стремится наполнить информационное поле дискредитирующим и лживым содержанием, чтобы скрыть тот факт, что их кандидат лишен собственной идентичности, имеет многопартийное прошлое и действует исключительно по поручению Никола Пашиняна.
«Цель этих действий — залить информационное поле дискредитирующими и ложными сведениями, чтобы замаскировать кандидата, не имеющего собственного лица, с многопартийным прошлым, предлагающего услуги исключительно Пашиняну», — отметил Абраамян.
Он добавил: «Ярлык «кандидат Никола» уже сам по себе говорит о сущности, принципах и перспективах этого кандидата. Каждый, кто выступает от имени Пашиняна или КП, по сути разделяет политику отрицания, капитуляции и предательства нынешней власти».
Кандидат в мэры Гюмри на внеочередных выборах в Совет старейшин Мартун Григорян в ходе встречи с избирателями заявил, что в городе царит атмосфера страха, как в 1937 году, и тотальный контроль. По его словам, людей, зарабатывающих на жизнь честным трудом, запугивают.