21 Մարտ 2025 - 14:27 AMT
Արտաքին հետախուզության ծառայության ղեկավար Քրիստիննե Գրիգորյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի անկախությանն ու ինքնիշխանությանը սպառնացող վտանգները գալիս են մի քանի երկրից։ Նա այդ մասին ասել է Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
Նա այդպես է պատասխանելով այն հարցին, թե բացի Թուրքիայից և Ադրբեջանից, կա՞ն արդյոք Հայաստանի պետականության, անկախության և տարածքային ամբողջականության համար վտանգ ներկայացնող այլ երկրներ, հայտնում է Արմենպրեսը։
«Հայաստանի Հանրապետության անկախությանը և ինքնիշխանությանը սպառնացող վտանգները գալիս են մի քանի երկրից»,-նշել է Գրիգորյանը՝ չմանրամասնել, թե որ երկրների մասին է խոսքը։

Глава Службы внешней разведки Армении Кристине Григорян заявила, что суверенитет и независимость страны находятся под угрозой со стороны ряда государств, не уточнив конкретные названия.
Во время брифинга с журналистами в Национальном собрании Григорян заявила, что угрозы независимости и суверенитету Армении исходят от нескольких стран, не уточнив каких именно.
Об этом она сказала, отвечая на вопрос о том, существуют ли помимо Турции и Азербайджана иные государства, представляющие угрозу для армянской государственности, независимости и территориальной целостности, передаёт «Арменпресс».
«Угрозы независимости и суверенитету Республики Армения исходят от нескольких стран», — отметила Григорян, не вдаваясь в детали.