ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն արձագանքել է սահմանին կրակոցների մասին համացանցում տարածվող տարբեր տեսանյութերին և գրառումներին՝ նշելով, որ կրակոցները ՀՀ տարածքին ուղղված չեն։
Հաշվի առնելով, որ համացանցում տարածվել են գրառումներ և տեսանյութեր՝ կապված սահմանային գոտու տարբեր հատվածների հետ՝ ՊՆ-ն տեղեկացրել է, որ Հայաստան–Ադրբեջան սահմանագծի երկայնքով երբեմն արձանագրվող կրակոցները ուղղված չեն Հայաստանի Հանրապետության տարածքին։
Նշվում է, որ նման իրավիճակներում նախարարությունը զերծ է մնում հրադադարի ռեժիմի խախտման վերաբերյալ հաղորդագրություններ տարածելուց։

26 Март 2025 - 08:31 AMT
Министерство обороны Армении отреагировало на распространяющиеся в интернете видео и публикации, касающиеся выстрелов вблизи государственной границы, подчеркнув, что огонь не направлен в сторону территории Армении.
В ответ на появившиеся в интернете материалы, демонстрирующие ситуацию на различных участках армяно-азербайджанской границы, ведомство заявило, что время от времени действительно фиксируются выстрелы, однако они не нацелены на территорию Республики Армения.
В подобных случаях министерство воздерживается от публикации официальных сообщений о нарушении режима прекращения огня, поскольку угрозы для армянских позиций нет.