26 Մարտ 2025 - 12:39 AMT
Գյումրու ավագանու արտահերթ ընտրություններում «Եվրադաշինքի» կողմից որպես Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու առաջադրված Լևոն Բարսեղյանը հայտարարել է, որ Եվրադաշինքը կոալիցիա չի կազմելու ոչ մի քաղաքական ուժի հետ:
«Նման բան չի լինելու, Եվրադաշինքը չի կոալիցվելու որևէ քաղաքական ուժի հետ»,-ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը:
Նրա խոսքով՝ վերջին օրերին պարբերաբար շրջանառվում են կարծիքներ, թե իրենց քաղաքական ուժը սպասարկում է գործող իշխանությունների շահերը և ընտրություններից հետո մտադիր է դաշինք կազմել ՔՊ-ի հետ։
«Մենք համարում ենք, որ մեր ծրագիրն ամենալավն է։ Տարբեր պատճառներով որևէ քաղաքական ուժի հետ չենք կոալիցվելու։ Որևէ մեկի հետ բանակցություններ չենք վարելու, թե ձեր քվեները տվեք մեզ, մենք ձեզ պաշտոն կտանք։ Չի լինելու նմա բան։ Սա մեր վերջնական պատասխանն է բոլոր այդօրինակ հարցերին»,-ասել է նա։

26 Март 2025 - 13:57 AMT
Кандидат на пост мэра Гюмри от блока «Евроальянс» на внеочередных выборах в городской совет Левон Барсегян заявил, что их политическая сила не будет вступать в коалицию ни с одной другой партией.
«Такого не будет, «Евроальянс» не будет коалицироваться ни с какой политической силой», — заявил он, передает «Panorama.am».
По его словам, в последние дни активно распространяются мнения о том, что их политическая сила обслуживает интересы действующих властей и намерена после выборов создать коалицию с партией «Гражданский договор».
«Мы считаем, что наша программа — лучшая. По разным причинам мы не будем коалицироваться ни с одной политической силой. Мы не ведем переговоров с кем-либо, предлагая обменять их голоса на должности. Такого не будет. Это наш окончательный ответ на все подобные вопросы», — подчеркнул он.