ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը հայտարարել է, որ համաձայնություն կտա ՀՀ գլխավոր դատախազի միջնորդություններին՝ անձեռնմխելիությունից զրկելու ԱԺ պատգամավորներ Հովիկ Աղազարյանին ու Տարոն Մարգարյանին։ Այդ մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
«Չենք խոչընդոտի արդարադատության իրականացմանը»,- հավելել է նա։
Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն անցկացրել է փակ քննարկում՝ նպատակ ունենալով որոշել իր դիրքորոշումը։
Գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն Ազգային ժողովին է ներկայացրել պատգամավոր Տարոն Մարգարյանի և Հովիկ Աղազարյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում հարուցելու համաձայնություն տալու մասին միջնորդագիրը։

Парламентская фракция «Гражданский договор» заявила о своем согласии с ходатайствами Генерального прокурора о снятии неприкосновенности с депутатов Национального Собрания Овика Агазаряна и Тарона Маргаряна. Об этом сообщил руководитель фракции Айк Конжорян в беседе с журналистами в парламенте, передает «Пастинфо».
«Мы не будем препятствовать осуществлению правосудия», — добавил он.
Фракция «Гражданский договор» провела закрытое обсуждение для определения своей позиции по данному вопросу.
Генеральный прокурор Анна Вардапетян представила в Национальное Собрание ходатайство о даче согласия на возбуждение публичного уголовного преследования в отношении депутатов Тарона Маргаряна и Овика Агазаряна.