28 Մարտ 2025 - 07:46 AMT
Մինասյանն ասել է՝ ԼՂ–ն «էնքան վատ տեղ էր, որ գյումրեցիները փող էին հայթայթում, որ երեխան չծառայի»․ Մխիթարյանը նրան մեղադրել է ստելու մեջ
Գյումրիի քաղաքապետի թեկնածուների բանավեճի ընթացքում «Իմ հզոր համայնք» կուսակցության թեկնածու Ռուբեն Մխիթարյանը ՔՊ-ի թեկնածու Սարիկ Մինասյանին մեղադրել է՝ հիշեցնելով Արցախի հարցում իշխանության վարած քաղաքականությունը։
«Արցախը Հայաստանն էր, հետո հանձնեցիք, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պրահայում Արցախը ճանաչեց Ադրբեջանի մաս»,-ասել է Մխիթարյանը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Ի պատասխան ՔՊ-ական Սարիկ Մինասյանը հայտարարել է. «Արցախն էնքան վատ տեղ էր, որ գյումրեցիները փող էին հայթայթում, որ իրենց երեխաներն այնտեղ չծառայեին»։
Բանավեճը թեժացել է, հաղորդավարները զգուշացրել են, որ կանջատեն միկրոֆոնները, կդադարեցնեն բանավեճը։
Մխիթարյանը, արձագանքելով Մինասյանի խոսքերին, նշել է, որ եթե վերջինս շարունակի, ըստ իր խոսքերի, «սուտ խոսել», ինքը կփորձի ընդհատել նրա ելույթը։

На дебатах кандидатов в мэры Гюмри представитель партии «Моя сильная община» Рубен Мхитарян обвинил кандидата от партии «Гражданский договор» Сарика Минасяна, напомнив о политике властей по вопросу Арцаха.
«Арцах был Арменией, потом вы его сдали. Никол Пашинян в Праге признал Арцах частью Азербайджана», — заявил Мхитарян, сообщает «Panorama.am».
В ответ на это Минасян заявил: «Арцах был настолько плохим местом, что гюмрийцы собирали деньги, чтобы их дети там не служили».
Дискуссия накалилась до такой степени, что ведущие предупредили: если ситуация не стабилизируется, они отключат микрофоны и прекратят дебаты.
Отвечая на слова Минасяна, Мхитарян заявил, что если тот продолжит, по его словам, «лгать», он попытается прервать его выступление.