Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը հերքել է Բաքվի հերթական ապատեղեկատվությունը։
Նշվում է, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության այն պնդումը, թե իբր մարտի 29-ի երեկոյան և մարտի 30-ի առավոտյան հայկական զինված ուժերը կրակ են բացել սահմանային գծի արևելյան և հարավարևելյան ուղղություններում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի վրա, չի համապատասխանում իրականությանը։
Հիշեցվել է, որ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը հանդես է եկել նախաձեռնությամբ՝ ստեղծելու համատեղ մեխանիզմ՝ կողմերի միջև հրադադարի ռեժիմի խախտումների կամ դրանց վերաբերյալ տեղեկությունների ուսումնասիրման նպատակով, սակայն ադրբեջանական կողմը մինչ այժմ այդ առաջարկին պատասխան չի տվել։
ՀՀ ՊՆ-ն ևս մեկ անգամ վերահաստատել է իր պատրաստակամությունը՝ համատեղ քննության ենթարկել Ադրբեջանի ներկայացրած հաղորդագրության հիմքում ընկած փաստերը՝ վերջիններիս փոխանցման պարագայում՝ ըստ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի որդեգրած դիրքորոշման։

Министерство обороны Армении опровергло, как было заявлено, очередную дезинформацию со стороны Баку.
В ведомстве отметили, что утверждения Министерства обороны Азербайджана о якобы открытом огне со стороны армянских вооруженных сил 29 марта вечером и 30 марта утром по азербайджанским позициям на восточном и юго-восточном направлениях границы не соответствуют действительности.
Армянская сторона напомнила, что Аппарат премьер-министра Армении ранее выступил с инициативой создать совместный механизм для изучения случаев нарушений режима прекращения огня или информации о таковых. Однако азербайджанская сторона до сих пор не ответила на это предложение.
Минобороны Армении вновь подтвердило свою готовность к совместному изучению фактов, лежащих в основе заявления Азербайджана, при условии их передачи, в соответствии с позицией Аппарата премьер-министра Армении.
С 16 марта Минобороны Азербайджана несколько раз в день распространяет дезинформацию о якобы ведущем огонь армянском боку. Минобороны Армении систематически опровергает эти заявления. Также дезинформацию Баку опровергла наблюдательная миссия ЕС.