Պարույր Հովհաննիսյանը նշանակվել է Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ Միավորված ազգերի կազմակերպությունում։ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաև «Դիվանագիտական ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 3-րդ մասի և 14-րդ հոդվածի.
Պարույր Հովհաննիսյանին նշանակել Միավորված ազգերի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ (նստավայրը՝ Նյու Յորք)»,- նշված է հրամանագրում։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Պարույր Հովհաննիսյանն ազատվել է արտաքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից:

Паруйр Ованнисян назначен постоянным представителем Армении при Организации Объединённых Наций. Соответствующий указ подписал президент Ваагн Хачатурян.
«На основании предложения премьер-министра, в соответствии с пунктом 2 части 1 статьи 132 Конституции, а также частью 3 статьи 13 и статьей 14 Закона «О дипломатической службе»:
назначить Паруйра Ованнисяна постоянным представителем Республики Армения при Организации Объединённых Наций (место пребывания — Нью-Йорк)», — говорится в тексте указа.
Согласно решению премьер-министра Никола Пашиняна, Паруйр Ованнисян был ранее освобожден от должности заместителя министра иностранных дел.