27 Մայիս 2009 - 15:29 AMT
Մայիսի 29-ին Երեւանում տեղի կունեա «Հայաստանի գյուղական համայնքների զարգացում» 3-րդ խորհրդաժողովը: Այն իրականացվում է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի Թրփանջյան գյուղական համայնքների զարգացման ծրագրի շրջանակներում:
Ծրագրի նպատակն է ներկայացնել Հայաստանի գյուղատնտեսության ոլորտում եւ գյուղական համայնքներում 2008-2009 թթ. ընթացքում իրականացված ծրագրերը, զարգացման խնդիրները եւ հնարավորությունները: Փորձագետների կողմից կներկայացվեն համայնքների զարգացմանն ուղղված կրթական եւ առողջապահական ծրագրեր, կքննարկվեն իրավական հարցեր, որոնց թվում է միջհամայնքային միավորումների հիմնադրման նշանակությունը, համայնքային սեփականության, մասնավորապես` հողօգտագործմանն առնչվող հիմնախնդիրները, գյուղատնտեսական ապրանքների առեւտուրը եւ այլն:
Որպես գլխավոր զեկուցող հանդես կգա Համաշխարհային բանկի երեւանյան գրասենյակի տնօրեն Արիստոմենե Վարուդակիսը:

29-го мая в Ереване состоится 3 ежегодная конференция “Развитие сельских общин в Армении”. Она осуществляется в рамках Программы развития сельских общин в Армении Трпанджяна при содействии Американского университета.
Целью проекта является представление процесса реализации в 2008-2009 годах сельскохозяйственных программ, перспектив развития. Эксперты представят образовательные и здравоохранительные проекты, направленные на развитие общин. Будут обсуждены правовые вопросы, касающиеся создания межобщинных союзов и т.д.
В качестве главного докладчика выступит директор ереванского офиса Всемирного банка Аристомене Варудакис.