ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի ղեկավար Անդրանիկ Քոչարյանն ապրիլի 8-ին հյուրընկալել է ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ներկայացուցիչներին՝ քննարկվել են համագործակցության ընթացիկ ուղեգծերն ու հեռանկարները։
Վրաստանում ՆԱՏՕ-ի կապի գրասենյակի ղեկավար Ալեքսանդր Վիննիկովի և գրասենյակի քաղաքական հարցերով պատասխանատու Արկադիուշ Լեգիչի հետ քննարկվել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցությանը վերաբերող մի շարք օրակարգային հարցեր:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել ՀՀ-ՆԱՏՕ գործընկերության ընթացիկ ծրագրերին, միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանն ու այդ ուղղությամբ իրականացվող քայլերին, ՀՀ զինված ուժերի կերպափոխմանը և ժողովրդավարական բարեփոխումներում համագործակցության խորացման հնարավորություններին, ԶՈւ ոլորտում իրականացվող կրթական ծրագրերին:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագրի շուրջ ընթացող քննարկումներին, ինչպես նաև Հայաստանի և Թուրքիայի հարաբերությունների կարգավորման հարցին:

8 апреля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян принял представителей офиса связи НАТО для обсуждения текущих направлений и перспектив сотрудничества.
Во встрече приняли участие глава офиса связи НАТО в Грузии Александр Винников и ответственный за политические вопросы Аркадиуш Легиец. Были рассмотрены ключевые вопросы, касающиеся партнерства между Арменией и НАТО.
В частности, обсуждались действующие партнерские программы, международные и региональные вызовы в сфере безопасности и предпринимаемые меры. Отдельное внимание уделили преобразованиям в Вооруженных силах Армении, возможностям углубления сотрудничества в сфере демократических реформ и образовательным программам в военной области.
Стороны также затронули продолжающиеся переговоры по мирному договору между Арменией и Азербайджаном, а также процесс нормализации армяно-турецких отношений.