10 Ապրիլ 2025 - 10:23 AMT
ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն անդրադարձել է սահմանային կրակոցների մասին ադրբեջանական կողմի ապատեղեկատվությանը՝ հավաստիացրել է, որ եթե ունենան որևէ ինֆորմացիա, որը փոխկապակցված է անվտանգային իրավիճակի հետ, կկիսվեն հանրության հետ։
Նա նշել է, որ պաշտպանության նախարարությունը սահմանային իրավիճակի հետ կապված պարբերաբար հայտնում է տեղեկություններ՝ հերքելով կեղծ ինֆորմացիան, հայտնում է Radar.am-ը։
«Մենք շարունակում ենք առաջարկել ստեղծել սահմանային միջադեպերի հետաքննության մեխանիզմ, շարունակում ենք սրա մասին հրապարակային խոսել, աշխատել այս ուղղությամբ»,- ասել է նա։
ՀՀ–ում տեղակայված Եվրամիության դիտորդական առաքելությունը մարտ ամսից սկսած ավելացրել է գիշերային պարեկությունների հաճախականությունը Ադրբեջանի հետ սահմանին։

10 Апрель 2025 - 11:07 AMT
Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян прокомментировал сообщения о стрельбе на границе, заявив, что в случае появления достоверной информации, связанной с ситуацией в сфере безопасности, она будет доведена до сведения общества.
Он отметил, что Министерство обороны регулярно публикует данные о ситуации на границе и опровергает ложную информацию, сообщает «Radar.am».
«Мы продолжаем предлагать создать механизм для расследования приграничных инцидентов, продолжаем публично говорить об этом и работать в этом направлении», — сказал Григорян.
С марта Европейская наблюдательная миссия в Армении увеличила частоту ночных патрулей на границе с Азербайджаном.
С 16 марта Министерство обороны Азербайджана ежедневно распространяет несколько сообщений о якобы открытом огне со стороны Армении. Министерство обороны Армении последовательно опровергает эти заявления. Также их опровергла и наблюдательная миссия ЕС.