Ապրիլի 12–ին Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում նախատեսվում է ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի և Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանի հանդիպումը: Այդ մասին ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը՝ չմանրամասնելով, թե ինչ օրակարգով է նախատեսված հանդիպումը, հայտնում է Factor.am-ը։
Ավելի վաղ սպասվող հանդիպման մասին հայտնել էր Թուրքիայի հատուկ բանագնաց Սերդար Քըլըչը։
«Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումի շրջանակում սպասվում է Թուրքիայի և Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպում»,–ասել է նա։
Դիվանագիտական 4-րդ ֆորումն արդեն մեկնարկել է Անթալիայում։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը հայտնել է, որ Արարատ Միրզոյանն ժամանել է Անթալիա աշխատանքային այցով՝ մասնակցելու ապրիլի 11-12-ը նախատեսված դիվանագիտական միջոցառմանը։
Արարատ Միրզոյանի և Հաքան Ֆիդանի վերջին հանդիպումը տեղի է ունեցել նախորդ տարվա հոկտեմբերի 18-ին՝ Ստամբուլում կազմակերպված «3+3» խորհրդակցական հարթակի հանդիպման ընթացքում։

12 апреля в рамках Дипломатического форума в Анталье состоится встреча министра иностранных дел Армении Арарата Мирзояна и главы МИД Турции Хакана Фидана. Об этом заявила пресс-секретарь МИД Армении Ани Бадалян, не уточнив, какая повестка предусмотрена для переговоров, сообщает «Factor.am ».
О предстоящей встрече ранее сообщил специальный представитель Турции Сердар Кылыч. «В рамках Дипломатического форума в Анталье ожидается встреча министров иностранных дел Турции и Армении», — сказал он.
Четвёртый Дипломатический форум уже стартовал в Анталье. Министерство иностранных дел Армении сообщило, что Арарат Мирзоян прибыл в Анталью с рабочим визитом для участия в мероприятиях, запланированных на 11–12 апреля.
Предыдущая встреча Мирзояна и Фидана состоялась 18 октября прошлого года в Стамбуле в рамках консультационной платформы «3+3».