14 Ապրիլ 2025 - 13:08 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Լիտվայի ներքին գործերի նախարար Վլադիսլավ Կոնդրատովիչին՝ կարևորելով Հայաստանի և Լիտվայի ՆԳՆ-ների միջև սերտ համագործակցությունն ու հետևողական աշխատանքները բոլոր ուղղություններով:
Վլադիսլավ Կոնդրատովիչը խոսել է հայաստանյան գործընկերների հետ ունեցած քննարկումների արդյունքների և համատեղ նախաձեռնությունների մասին, որոնք միտված են գործունակության ամրապնդմանը։
Ընդգծվել է փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը՝ ներքին գործերի ոլորտում բարեփոխումները արդյունավետորեն կյանքի կոչելու նպատակով։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ինչպես երկկողմ օրակարգի հարցեր, այնպես էլ Եվրոպական միության Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի շրջանակում ձևավորված համագործակցությունը։

14 Апрель 2025 - 15:19 AMT
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял министра внутренних дел Литвы Владаслава Кондратовича, отметив важность тесного и последовательного сотрудничества между МВД Армении и Литвы.
Кондратович поделился результатами обсуждений с армянскими коллегами и рассказал о совместных инициативах, направленных на укрепление функциональной эффективности.
Отдельно была подчеркнута необходимость обмена опытом для успешной реализации реформ в области внутренних дел.
Во время встречи обсуждались как вопросы двусторонней повестки, так и сотрудничество в рамках Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве с Европейским союзом.