Ապրիլի 15-ին՝ ժամը 8։40-ի դրությամբ, Մարտունիի, Սևանի, Արագածի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Մեղրիի, Ստեփանավանի, Տաշիրի, Դիլիջանի, Ճամբարակի տարածաշրջաններում ձյուն է տեղում, հայտնում 1 «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամy։
Մ-8 Վանաձոր-Դիլիջան ճանապարհին՝ Ֆիոլետովոյի հատվածում, տեղի է ունեցել քարաթափում, ինչի պատճառով ճանապարհը միակողմանի փակ է։
Չնայած եղանակային պայմաններին՝ ինչպես միջպետական, այնպես էլ հանրապետական նշանակության բոլոր ճանապարհները բաց են երթևեկության համար։
Ճանապարհաշինարարական խմբերը տեղերում շարունակում են ճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները՝ ապահովելու երթևեկության անվտանգությունը։
Վարորդներին հորդորում են ցուցաբերել առավելագույն զգուշություն, խստորեն պահպանել երթևեկության կանոնները և երթևեկել միայն ձմեռային անվադողերով։

15 Апрель 2025 - 08:25 AMT
По состоянию на 8:40 утра 15 апреля снегопады зафиксированы в Мартунинском, Севанском, Арагацском, Сисианском, Горисском, Капанском, Мегринском, Степанаванском, Таширском, Дилижанском и Чамбарякском районах, сообщает фонд «Дорожный департамент».
На участке Фиолетово автодороги М-8 Ванадзор–Дилижан произошло обрушение скал, из-за чего движение по дороге ограничено — проезд возможен только по одной полосе.
Несмотря на погодные условия, все дороги республиканского и межгосударственного значения открыты для движения.
Дорожные службы продолжают на местах работы по расчистке снега и обработке трасс солью и песком для обеспечения безопасности движения.
Водителям настоятельно рекомендуется соблюдать максимальную осторожность, строго следовать правилам дорожного движения и использовать исключительно зимние шины.