16 Ապրիլ 2025 - 11:44 AMT
Փարաքար խոշորացված համայնքի նոր ձևավորված ավագանու նիստն անցկացվել է մշակույթի տան դահլիճում։ Վոլոդյա Գրիգորյանն օրենքի ուժով դարձել է Փարաքար համայնքի ղեկավար:
ՔՊ-ն նիստին չի մասնակցել՝ շարունակելով բոյկոտի ուղին, ինչպես դա արել էր նաև Գյումրիում, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Մարտի 30-ին կայացած ավագանու արտահերթ ընտրությունների արդյունքում իշխող ՔՊ-ն պարտություն է կրել, իսկ 57 տոկոս քվեով հաղթող է ճանաչվել «Միասնություն» դաշինքը, որի կողմից առաջադրված համայնքի ղեկավարի թեկնածու է Վոլոդյա Գրիգորյանը։
Վոլոդյա Գրիգորյանն իր լիազորությունների իրականացումը կսկսի աշխատանքային երրորդ օրը՝ ապրիլի 19-ին։ Երդման արարողության կազմակերպման հարցը հանձնվել է համայնքի աշխատակազմին։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի հրապարակած արդյունքներով՝ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ստացել է 7 մանդատ, «Միասնություն» դաշինքը՝ 12 մանդատ, իսկ «Ազգային առաջընթաց» կուսակցությանը բաժին է հասել 2 մանդատ։

Первое заседание новоизбранного совета Паракарской укрупнённой общины прошло в зале местного дома культуры. Володя Григорян официально стал главой общины по закону.
Члены правящей партии «Гражданский договор» не присутствовали на заседании, продолжая линию бойкота, аналогичную той, что была в Гюмри.
По итогам внеочередных выборов в совет 30 марта блок «Единство» одержал победу, набрав 57% голосов. Кандидатом от блока и стал Володя Григорян.
Григорян приступит к исполнению своих полномочий 19 апреля — на третий рабочий день после заседания. Подготовка церемонии принесения присяги поручена аппарату общины.
По данным Центральной избирательной комиссии, партия «Гражданский договор» получила 7 мандатов, блок «Единство» — 12, а партия «Национальный прогресс» — 2 мандата.