21 Ապրիլ 2025 - 10:23 AMT
Հարությունյանը` Ղուկասյանի մասին․ Այս կոմունիստ-հոգևորական-գողականը, կարծես, շփոթել է իր բեսպրեդելի ժամանակներն իրականության հետ
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Գյումրիի քաղաքապետ ընտրված Վարդան Ղուկասյանի հնչեցրած հայտարարությանը, ըստ որի՝ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը ընտրությունները «կեղծել է»։
«Անցած շաբաթ գյումրեցի Վարդան Ղուկասյանը փորձել է ՔՊ-ին մեղադրել, թե իբր կառավարող կուսակցությունը «կեղծել է» ընտրությունները: Այս կոմունիստ-հոգևորական-գողական գործիչը, կարծես, շփոթել է իր բեսպրեդելի ժամանակներն այլևս անշրջելի ժողովրդավարությամբ մեր իրականության հետ: Ու հիմա նա ստիպված իր խոսքերի ապացույցը պետք է ներկայացնի: Այլապես հայտնի է, թե ինչպես են կոչվում իր սիրած «աշխարհում» այն մարդիկ, որոնք ասում են ու չեն ապացուցում իրենց խոսքերը»:
«Մի բան էլ՝ երբ ՔՊ-ի հավաքած թվերի մասին է խոսում, մեկը չկա՞ ասի՝ Գյումրիում 82 տեղամաս կա, ՔՊ-ն հաղթել է 70 տեղամասում, դու՝ 7-ում, ՔՊ-ն՝ 85% տեղամասերում, դու՝ 8,5%-ում: Խորհուրդ կտամ այս թվերը կպցնի էն անճաշակ գույներով կաբինետում, որ ամեն օր հիշի, թե ինչ քաղաքապետ է նա»,–գրել է նա։

Глава аппарата премьер-министра Араик Арутюнян прокомментировал в Facebook заявление новоизбранного мэра Гюмри Вардана Гукасяна, который обвинил правящую партию «Гражданский договор» в фальсификации выборов.
«На прошлой неделе гюмриец Вардан Гукасян попытался обвинить ГД в том, что правящая партия якобы “сфальсифицировала” выборы. Этот коммунист-священник-гопник, похоже, путает свои времена беспредела с нашей новой реальностью — необратимой демократией. Теперь он обязан предоставить доказательства своих слов. Иначе всем известно, как в его любимом “мире” называют тех, кто говорит и не доказывает», — написал Арутюнян.
Он также добавил: «Когда он говорит о результатах ГД, нельзя ли напомнить ему: в Гюмри 82 избирательных участка, ГД победила в 70, а он — в 7. ГД— в 85% участков, он — в 8,5%. Советую повесить эти цифры в его безвкусно оформленном кабинете, чтобы каждый день помнил, какой он на самом деле мэр».
Вардан Гукасян, занимавший пост мэра Гюмри в 1999–2012 годах, был повторно избран 16 апреля. Восемнадцать оппозиционных членов городского совета единогласно поддержали его кандидатуру. Фракции «Мать Армения», «Наш город» и «Моя сильная община» отказались выдвигать собственных кандидатов и выразили готовность поддержать самую сильную оппозиционную силу, заявив о намерении отстранить от власти фракцию «Гражданский договор».