Ապրիլի 24-ին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի միջոցառումների շրջանակում իրականացվելու է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր այցելող քաղաքացիների անվճար տեղափոխում՝ սկսած առավոտյան 8:30-ից մինչև երեկոյան 22:00-ն, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
«Հրազդան» մարզադաշտի հարակից տարածքից կգործեն երկու անվճար երթուղիներ՝ հետևյալ ուղղություններով.
հ.1 երթուղի – «Հրազդան» մարզադաշտ – Աթենքի փողոց – Հաղթանակի կամուրջ – Արգիշտիի – Իտալիայի – Խորենացու – Ագաթանգեղոսի փողոցներ – մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան։
Հետադարձը՝ Ագաթանգեղոսի – Գր. Լուսավորչի – Արգիշտիի փողոցներ – Հաղթանակի կամուրջ – Աթենքի փող. – «Հրազդան» մարզադաշտ:
հ.2 երթուղի – «Հրազդան» մարզադաշտ – Ծիծեռնակաբերդի խճ.- Լենինգրադյան – Կիևյան փողոցներ – մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան:

21 Апрель 2025 - 14:47 AMT
В рамках мероприятий, приуроченных к 24 апреля — Дню памяти жертв Геноцида армян, для посетителей мемориального комплекса Цицернакаберд будет организована бесплатная перевозка. Об этом сообщает мэрия Еревана.
Маршруты будут действовать с 8:30 утра до 22:00 вечера. От прилегающей территории стадиона «Раздан» будут отправляться два бесплатных маршрута:
Маршрут №1: стадион «Раздан» – улица Афинская – мост Победы – улицы Аргишти – Итальянская – Хоренаци – Агатангехос – станция метро «Зоравар Андраник».
Обратный маршрут: улицы Агатангехос – Григора Лусаворича – Аргишти – мост Победы – Афинская – стадион «Раздан».
Маршрут №2: стадион «Раздан» – шоссе Цицернакаберд – улицы Ленинградян – Киевян – станция метро «Барекамуцюн».