23 Ապրիլ 2025 - 11:32 AMT
ԿԳՄՍ նախաար Ժաննա Ալեքսանյանը, արձագանքելով դիտարկմանը, որ ԿԳՄՍ-ն չի պատասխանում երգչուհի Ջենիֆեր Լոպեսի հյուրևախաղերի կազմակերպմանը ներգրավված լինելու մասին հարցին, քանի որ Սնուփ Դոգի դեպքից «աչքը վախեցել է», ասել է, որ դա այդպես չէ։
«Մեր աչքը վախեցած չէ՝ ընդհանրապես եթե խոսում ենք պետական քաղաքականության մասին»,–կառավարության ճեպազրույցների սրահում ասել է նա, հայտնում է Panorama.am-ը։
Նախարարը ընդգծել է, որ պետական մարմինը սկզբից ևեթ կազմակերպչական աշխատանքներին մասնակից չի եղել։
«Մեր քաղաքականությունն է խրախուսել միջազգային աստղերի հյուրախաղերը Հայաստանում, որոնք օգնում են, որ Հայաստանն այդ առումով դառնա գրավիչ հարթակ և զբոսաշրջային զարգացման ուղղություն դառնա»,–ասել է Անդրեասյանը։
Մինչդեռ Անդրեասյանը չի պատասխանել այն հարցին, թե արդյոք ունեն աջակցություն Ջենիֆեր Լոպեսի հյուրախաղի իրականացման գործում։
Բացի այդ, նախարարը նշել է, որ Սնուփ Դոգին փոխանցված գումարը մինչ այժմ չի վերադարձվել։
Հանրահայտ ամերիկացի երգչուհի և դերասանուհի Ջենիֆեր Լոպեսը համաշխարհային շրջագայության շրջանակում համերգային ելույթով հանդես կգա նաև Երևանում։Up All Night խորագիրը կրող համաշխարհային շրջագայության շրջանակում Երևանում նախատեսված համերգը կկայանա օգոստոսի 3-ին՝ Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում։

23 Апрель 2025 - 12:34 AMT
Отвечая на замечание о том, что Министерство образования, науки, культуры и спорта Армении не комментирует свою возможную причастность к организации предстоящего концерта Дженнифер Лопес, опасаясь повторения ситуации с выступлением Снуп Дога, министр Жанна Андреасян категорически опровергла такие предположения, сообщает «Panorama.am ».
Она подчеркнула, что государственное ведомство с самого начала не принимало участия в организационных процессах.
«Наша политика — поощрять гастроли международных звёзд в Армении, так как это делает страну привлекательной площадкой и способствует развитию туризма», — сказала Андреасян.
Тем не менее, она не ответила на вопрос о том, оказывает ли государство какую-либо поддержку в реализации концерта Лопес.
Кроме того, министр сообщила, что средства, выплаченные ранее Снуп Догу, до сих пор не возвращены.
Известная американская певица и актриса Дженнифер Лопес выступит в Ереване 3 августа на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна в рамках мирового тура «Up All Night».