ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Քրիստինե Վարդանյանը խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ նշել է, որ իրենք իշխանությանը չեն մեղադրում Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ բանակցությունների փաստի համար, այլ նրանց բոլոր պահանջները կատարելու համար, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
«Հայաստանում որևէ անհատ, որևէ քաղաքական ուժ որևէ ուժի չի մեղադրում Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ բանակցություն վարելու մեջ: Երբեք չի եղել նման մեղադրանք՝ ո՛չ նախկին նախագահներին, ո՛չ ներկաներին։
Մեղադրանքն այն չէ, թե ինչու են բանակցում Թուրքիայի և Ադրբեջանի հետ: Մեղադրանքն այն է, թե ինչու են նրանց բոլոր նախապայմանները կատարում, ինչու են միակողմանի զիջումներ իրականացնում»,–ասել է նա։

23 Апрель 2025 - 14:07 AMT
На парламентском брифинге депутат фракции «Армения» Кристине Варданян заявила, что оппозиция не обвиняет власти в самих переговорах с Турцией и Азербайджаном, а в том, что те выполняют все их условия, сообщает «Пастинфо».
«В Армении ни одно лицо, ни одна политическая сила никогда не обвиняла кого-либо — ни бывших, ни нынешних президентов — в ведении переговоров с Турцией или Азербайджаном. Таких обвинений не было», – отметила Варданян.
«Критика связана не с фактом переговоров, а с тем, что принимаются все предварительные условия Анкары и Баку и осуществляются односторонние уступки», – подчеркнула она.