24 Ապրիլ 2025 - 09:04 AMT
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի և երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ Հայոց ցեղասպանության 110-րդ տարելիցի կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Մեծ եղեռնի 1.5 միլիոն զոհերի հիշատակին:
Նիկոլ Փաշինյանը ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին, ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Հաջորդիվ վարչապետը երկրի բարձրագույն ղեկավարության հետ այցելել է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, որտեղ բացվել է «Փաստագրելով հանցագործությունը. Հայոց ցեղասպանության ականատես վավերագրողները» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությունը՝ նվիրված Մեծ եղեռնի 110-րդ տարելիցին:

24 Апрель 2025 - 09:59 AMT
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с президентом Ваагном Хачатуряном, спикером Национального собрания Аленом Симоняном и другими представителями высшего руководства Армении посетил мемориальный комплекс Цицернакаберд в честь 110-й годовщины Геноцида армян, чтобы почтить память полутора миллионов жертв.
Пашинян возложил венок к мемориалу и положил цветы у Вечного огня, символизирующего вечную память о погибших.
Затем руководство страны посетило Музей-институт Геноцида армян, где была открыта новая временная выставка под названием «Документируя преступление: свидетельские хроники Геноцида армян», приуроченная к 110-й годовщине трагедии.