ՍԴ անդամ Վահե Գրիգորյանի լիազորությունները 2025 թվականի ապրիլի 25-ից դադարեցվել են՝ նրա կողմից ներկայացված հրաժարականի դիմումի հիման վրա։ Այդ մասին ասվում է Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանի կողմից ստորագրված արձանագրության մեջ՝ նա կատարում է ԱԺ նախագահի պարտականությունները։
«Հիմք ընդունելով Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանի հրաժարականի մասին դիմումը և առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ 2025 թվականի ապրիլի 25-ից դադարած համարել Սահմանադրական դատարանի դատավոր Վահե Գրիգորյանի լիազորությունները»,-ասվում է որոշման մեջ։

25 Апрель 2025 - 14:59 AMT
Полномочия судьи Конституционного суда Армении Ваге Григоряна официально прекращены с 25 апреля 2025 года на основании его заявления об отставке. Об этом говорится в протоколе, подписанном исполняющим обязанности председателя Национального собрания, вице-спикером парламента Акопом Аршакяном.
«Руководствуясь заявлением судьи Конституционного суда Ваге Григоряна об отставке и частью 2 статьи 147 Конституционного закона «Регламент Национального собрания», с 25 апреля 2025 года полномочия судьи Конституционного суда Ваге Григоряна считаются прекращёнными», — говорится в решении.