Կապված երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա հետ, հունիսի 1-ին «Սինոփսիս Հայաստանը» կազմակերպում է Խարբերդի մանկատան երեխաների աշխատանքների ցուցահանդես վաճառք: Ընկերությունն արդեն երկրորդ անգամ կազմակերպում է այդպիսի բարեգործական միջոցառումներ: Անցյալ տարի նման միջոցառում է տեղի ունեցել դետկեմբերի 22-26-ը: Այդ ժամանակ Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը «Սինոփսիս Հայաստան» կատարած այցի ժամանակ ծանոթացել է երեխաների աշխատանքներին:
Հավաքաված դրաման միջոցները փոխանցվելու են մանկատան երեխաների կարիքները հոգալու համար:
Խարբերդի մանկատան տնօրեն Հարություն Բալասանյանը նշել է, որ շատ ուրախ է տեսնել, թե ինչպես երեխաների աշխատանքները կշարունակեն ապրել «Սինոփսիս Հայաստանի» հարկի ներքո:

В связи с Международным днем защиты детей, первого июня, «Синопсис Армения» организует выставку-продажу работ детей-сирот из Харбердского детдома. Компанией уже второй раз организуется благотворительное мероприятие такого типа. В прошлом году подобное мероприятие проходило с 22 по 26 декабря. Тогда премьер-министр Армении Тигран Саркисян, во время посещения «Синопсис Армения» ознакомился с работами детей.
Собранные денежные средства будут переданы детдому для удовлетворения нужд детей.
Директор Харбердского детдома Арутюн Баласанян отметил, что он очень рад видеть, как работы детей продолжат жить под покровительством «Синопсис Армения».