Արագածոտնի մարզում միասնական երթուղային ցանցի մեկնարկը հետաձգվել է, մինչ հարցերը վերջնականապես կարգավորվեն:
Արագածոտնի մարզում միասնական երթուղային ցանցը մայիսի 1-ից չի գործարկվի՝ այն հետաձգվել է, հայտնում է մարզպետի աշխատակազմը։
Նշվում է, որ մարզի միասնական երթուղային ցանցի գործարկման և սակագների վերաբերյալ դժգոհությունների ու մտահոգությունների ֆոնին մարզպետի աշխատակազմում կազմակերպվել է քննարկում, որին մասնակցել են ՏԿԵ նախարարի տեղակալը, Արագածոտնի մարզպետը, Աշտարակի համայնքապետը և ուղևորափոխադրումների մրցույթում հաղթած «Մուլտի տրանսպորտ» ընկերության տնօրենը։
«Քննարկվել են չվացուցակի, սակագների, երթուղիների վերաբերյալ մի շարք հարցեր։ Որոշվել է, որ միասնական երթուղային ցանցը մայիսի 1-ից չի գործարկվի, առայժմ տրանսպորտը կգործի նախկինի պես՝ ներառյալ երթուղիները և սակագները։
Քննարկումները շարունակվում են, միասնական երթուղիների ցանցի գործարկման, սակագների, չվացուցակների հետ կապված կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Старт единой маршрутной сети в Арагацотнской области отложен до окончательного урегулирования всех вопросов.
Как сообщили в аппарате губернатора Арагацотна, единая маршрутная сеть не будет запущена 1 мая, как планировалось ранее.
Отмечается, что на фоне недовольства и обеспокоенности граждан по поводу тарифов и работы новой сети было организовано обсуждение с участием заместителя министра территориального управления и инфраструктур, губернатора Арагацотна, главы общины Аштарак и директора компании «Мульти Транспорт», победившей в конкурсе на пассажирские перевозки.
В ходе обсуждения были затронуты вопросы расписания, тарифов и маршрутов. Было решено, что единая маршрутная сеть 1 мая запущена не будет. Пока что транспорт продолжит функционировать по прежней системе, включая существующие маршруты и тарифы.
Обсуждения продолжаются, дополнительная информация о запуске единой маршрутной сети, тарифах и расписаниях будет предоставлена позднее, говорится в сообщении.